رئیس کل بانک مرکزی خبر داد
کاهش شعب بی‌رویه بانک‌ها/ خارج شدن چاپ اسکناس‌های درشت از دستور کار

محمود بهمنی درباره ساماندهی شعب بانک‌های جدیدالتاسیس اظهار داشت: بانک‌هایی که بی‌رویه شعبه داشتند، شعب آنها را کاهش می‌دهیم تا متعادل شوند و بانک‌هایی که تعداد شعب آنها کم است، ایجاب می‌کند در مناطقی که واحد ندارند، شعب جدید ایجاد کنند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس کل بانک مرکزی درباره ساماندهی شعب بانک های جدیدالتاسیس اظهار داشت: بانک هایی که بی رویه شعب داشتند، شعب آنها را کاهش می دهیم تا متعادل شوند و بانک هایی که تعداد شعب آنها کم است، ایجاب می کند  در مناطقی که واحد ندارند، شعب جدید ایجاد کنند.

وی افزود: در مراحل بعدی به سمتی حرکت می کنیم که بانک ها را تجمیع و کوچک تر کنیم. به بانکها بخشنامه شده تا ۲۰ درصد واحدهای خود را کاهش دهند، البته یکسری از بانک ها جدیدالتاسیس هستند و ۱۰ شعبه بیشتر ندارند که این بخشنامه شامل آنها نمی شود و در بعضی جاها هم که شعبه ندارند، می توانند شعب جدید ایجاد کنند.

بهمنی تاکید کرد: اما در مجموع بانک هایی که بی رویه شعبه زده اند این تجمیع بر روی آنها صورت می گیرد زیرا بعضا شعب آنها به ۵۰۰ و ۶۰۰ رسیده و غیر استاندارد هستند، از آنها خواسته شده تعداد واحدهای خود را کوچک کنند و در مراحل بعدی به سمت تجمیع برخی بانک ها با یکدیگر حرکت خواهیم کرد.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین درباره وضعیت صدور مجوز برای تاسیس بانک های خارجی اظهار داشت: در حال حاضر اگر کسی درخواست صدور مجوز و مشارکت در تاسیس بانک خارجی داشته باشد، می تواند این موضوع را پیگیری کند.

وی همچنین درباره برنامه دولت برای چاپ اسکناس ۲۰ هزار تومانی نیز گفت: فعلا تصمیمی برای چاپ اسکناس های درشت از جمله ۲۰ هزار تومانی نداریم و این موضوع از دستور کار خارج شده است.

دیدگاه خود را بنویسید