نرم‌افزار WhiteSmoke یکی از نرم‌افزارهای پیشرو در صنعت نرم‌افزارهای بهبود نگارش در زبان انگلیسی است. این نرم‌افزار مجموعه‌ای کامل از توانمندی‌ها از قبیل غلط‌یاب املایی، ابزارهای ویرایشی، کنترل‌کننده‌ی گرامر، بررسی‌کننده‌ی سبک نگارش، فرهنگ لغت انگلیسی، فرهنگ مترادفات انگلیسی و بسیاری ابزارهای دیگر را در یک جا جمع کرده است تا به کاربران خود کمک کند تا نگارش انگلیسی بهتری داشته باشند. این نرم‌افزار با تمامی نرم‌افزارهای پردازش متن (Word و غیره) سازگار می‌باشد که این نکته نیز از توانمندی‌های خوب این نرم‌افزار به شمار می‌رود.
در اینجا برخی از ویژگی‌های این نرم‌افزار قوی و جدید را بطور مختصر ارائه می‌کنم:
* بررسی سبک نگارش: که به کیفیت نگارشی متن شما نمره می‌دهد (بر اساس مواردی از قبیل نکات گرامری، املایی، نگارشی و علامت‌گذاری‌ها، و تجزیه و تحلیل اقلامی چون فراوانی افعال مجهول، متوسط طول جملات، میزان پیچیدگی کلمات بکارگرفته‌شده، و غیره).
* توضیح در مورد اشتباهات (که برای یادگیری بسیار مفید است)

* قالب‌های از پیش آماده برای نامه‌نگاری
* قابلیت تصحیح به محض نگارش (تصحیح خودکار)
* واسط کاربری بسیار زیبا و کاربردی
* سرعت عملکرد
* دقت بالای الگوریتم‌های بررسی‌کننده‌ی متن
* سازگاری با انواع نرم‌افزارهای پردازش متن (از Word و WordPerfect گرفته تا Open Office) و همچنین سیستم عامل ویندوز ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتیمحیط برنامه را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید:

http://static.rbytes.net/full_screenshots/w/h/whitesmoke.com-.jpg

این برنامه دارای نسخه‌های فراوانی است که هر یک از نسخه‌ها برای یک رشته یا موضوع خاص تهیه شده‌اند و قاعدتاً در آن رشته خاص، توانایی بیشتری نسبت به سایر نسخه‌های برنامه دارند:

General Writing Version
Business Writing Version
Creative Writing Version
Hi-Tech Writing Version
BIO-Medical Writing Version
Executive Writing Version
Legal Writing Version

شما می‌توانید نسخه‌ی آزمایشی برنامه را از اینجا دریافت کنید (تقریباً ۱۲ مگابایت) و مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاه خود را بنویسید