افزودن خودکار واترمارک به تصاویر در وردپرس

آموزش افزودن اتوماتیک واترمارک به تصاویر در وردپرس

اگر جزو آن دسته از افرادی باشید که زمان زیادی را صرف ساختن تصاویر مناسب برای نوشته های وبسایتشان میکنند، احتمالا یکی از دغدغه های همیشگی شما این است که لوگوی سایت خود را به عنوان واترمارک بر روی تصاویرتان قرار دهید تا در صورتی که در سایتهای دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرند، مشخص باشد که تصویر متعلق به وبسایت شما بوده است.  انجام این کار هرچند عملا بسیار ساده است ولی با بالاتر رفتن تعداد تصاویر، بدون شک این کار هر روز از روز قبل دشوار تر خواهد بود. از آنجایی که ما طرفدار ساده تر کردن همه چیز هستیم، مسترکد امروز تصمیم دارد یک افزونه ی کاربردی جهت اضافه کردن watermark به تصاویر به شما معرفی کند. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

برای شروع لازم است که افزونه Easy Watermark را دریافت کرده و بر روی سایت خود نصب کنید. اگر با انجام این کار آشنا نیستید، کافی است آموزش نصب پلاگین روی وردپرس را مطالعه نمایید.
بعد از فعال کردن این افزونه برای اعمال تنظیمات دلخواه بر روی آن کافی است از منوی “تنظیمات” به زیرمنوی “easy watermark” مراجعه کنید.

تنظیمات افزونه easy watermark وردپرس

همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است، ناحیه تنظیمات این افزونه از سه تب مجزا تشکیل شده. در تب اول یعنی general میتوانید کلیه ی تنظیمات اصلی و عمومی مربوط ه قرار دادن واترمارک روی تصاویر را اعمال کنید و در تب دوم و سوم بر اساس اینکه مایلید واترمارک شما نوشته یا تصویر باشد میتوانید تنظیمات دلخواه را اعمال کنید.

در تب General تنظیماتی از جمله نحوه ی قرار گیری واترمارک، فرمت تصاویر، اندازه تصاویری که قرار است واترمارک داشته باشند، اندازه، کیفیت و به طور کلی تمامی تنظیمات عمومی در دسترس شماست. بنابراین ابتدا تنظیمات دلخواه خود را در این بخش اعمال کنید و پس از ذخیره ی تنظیمات، بر اساس نیازخود به تب بعدی مراجعه کنید.

قرار دادن واترمارک روی عکس

به عنوان مثال همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، برای قرار دادن لوگو، به تب Image رفته ایم و تصویر مورد نظرمان را در بخش Watermark Image آپلود کرده ایم. حالا برای تعیین محل قرارگیری واترمارک روی تصاویر میتوانید Image Alignment را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. بدیهی است که برای قرار دادن واترمارک نوشتاری میتوانید به تب Text مراجعه کرده و تنظیمات دلخواه را اعمال نمایید.

بعد از اعمال تنظیمات، از این به بعد وقتی تصویری را در وردپرس آپلود کنید، واترمارک شما به طور اتوماتیک به تصویر اضافه خواهد شد. اما سوالی که پیش می آید این است که با تصاویری که قبلا آپلود شده اند باید چه کار کرد؟ نگران نباشید، حل این مشکل هم بسیار ساده است. کافی است از منوی رسانه به زیر منوی “easy watermark” مراجعه کرده و بر روی دکمه Add watermark to all images کلیک کنید. توجه داشته باشید که این پروسه کاملا غیر قابل بازگشت است، بنابراین حتما پیش از انجام این کار، یک بکاپ کامل از وبسایت خود تهیه نمایید.

و اما اگر توجه کرده باشید، اضافه کردن واترمارک به تصاویر به صورت اتوماتیک صورت میگیرد. اما شما این انتخاب را دارید که این امکان را غیر فعال کنید. برای این کار کافی است به پنل تنظیمات easy watermark مراجعه کرده و در تب General گزینه ی Auto Watermark را غیر فعال کنید. حالا هر زمان که بخواهید واترمارک شما به تصویری اضافه شود کافی است به کتابخانه پرونده های چند رسانه ای مراجعه کرده و سپس مطابق تصویر زیر در زیر عکس مورد نظر بر روی لینک Add Watermark کلیک کنید.

اضافه کردن لوگوی سایت به عکس

به همین سادگی واترمارکی که از پیش تنظیم کرده اید به تصویر شما اضافه خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید