از کل بانک های ایرانی فقط ۱۰ بانک توانسته اند خود را در لیست هزار بانک برتر جهان جای دهند. بانک صادرات با کسب رتبه ۲۵۹ در میان هزار بانک برتر جهان با احتساب سرمایه لایه اول به میزان ۲۹۷۶ میلیون دلار بالاتر از سایر بانک های ایرانی در رتبه بندی نشریه بنکر برای سال ۲۰۱۱ میلادی قرار گرفته است.

همچنین بانک صادرات ایران از نظر مجموع دارایی ها با ۴۸۰۴۳ میلیون دلار در رتبه ۲۵۱ جهان و بالاتر از سایر بانک های ایران در این رتبه بندی قرار دارد.

پس از آن بانک ملت و بانک تجارت به ترتیب با ۴۳۱۰۹ میلیون دلار و ۳۸۰۶۲ میلیون دلار دارایی در رتبه دوم و سوم قرار دارند. همچنین بانک پارسیان به عنوان یکی از بانک های موفق خصوصی در این شاخص مقام چهارم را در بین بانک های داخلی داراست و به عنوان سودآورترین بانک ایرانی شناخته شده ضمن آن که در بین بانک های جهان در رتبه ۴۱۵ دنیا قرار گرفته است. بانک توسعه صادرات با نسبت سرمایه به دارایی ۴۲/۵۴ درصدی در سال اخیر از نظر استحکام مالی در رتبه اول بین ۱۰ بانک ایرانی قرار گرفته است. بانک های کارآفرین و پاسارگاد با نسبت های ۱۱/۲۹ درصد و ۱۰/۳۲ درصد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم، میان بانک های ایرانی قرار گرفته اند. بانک کشاورزی با نسبت ۲/۴۷ از نظر استحکام مالی در بین ضعیف ترین بانک های این رتبه بندی قرار دارد. بانک پارسیان در این شاخص با ۷/۰۶ درصد در رتبه چهارم کشور و رتبه ۵۲۰ دنیا قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بنویسید