کلانشهر تبریز طی تحقیق و ارزیابی انجام شده توسط سازمان ملل متحد به عنوان بهترین شهر برای زندگی در ایران شناخته شده است و شهرهای تهران و اصفهان و شیراز و قم و ارومیه و مشهد به ترتیب در رتبه های بعدی و با فاصله زیاد از تبریز قرار گرفته اند این نشانگر آن است که تبریز از هر لحاظ بهترین شهر برای زندگی در ایران به شما می رود و خود کم بینی های موجود در جامعه شهری ما باید با فرهنگ سازی های مختلف اصلاح شده و همه شهروندان دست در دست هم برای تبدیل شهرمان به نگین شهر منطقه تلاش کنیم. معیار های در نظر گرفته شده برای ارزیابی شهرهای ایران در این رتبه بندی عبارتند از:

۱٫ ساختمانهای مدرن و زیبای فراوان ۲٫ خطوط هواپیمایی پیشرفته ۳٫ طبیعت زیبا و بکر ۴٫ غذا های لذیذ ۵٫ مساجد زیبا ۶٫ ابنیه های تاریخی و…
.. در نظر گرفته شده اند خدمت همه دوستان و همشهریان عزیزم انتخاب بجا و شایسته تبریز رابه عنوان بهترین شهر ایران توسط سازمان ملل متحد تبریک عرض میکنم.

—-

خبر آنی:  شنبه ۲۱-۰۵-۱۳۹۱

http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/21/232097_603.jpg

در ساعت ۱۶:۵۳ دقیقه در شهر تبریز زمین به شدت لرزید! خبر گزاری های رسمی هنوز خبری از میزان خسارات و تلافات احتمالی تا کنون منتشر نکرده اند. به گزارش تلوزیون سهند مرکز این زلزله که به بزرگی ۶٫۲ دهم در مقیاس ریشتر بود شهرستان اهر در ۱۰۰ کیلومتری تبریز بوده که بعد از آن زلزله دیگری در شهرستان ورزقان با فاصله کمتری از زلزله اولی با قادرت ۶ ریشتر به وقوع پیوسته و با توجه به نزدیکی ورزقان به تبریز این زلزله با قدرت بیشتری در شهر تبریز قابل لمس بود.

الان که من از پنجره شرکت به بیرون نگاه می کنم خیابان های اطراف پارک نزدیک( پارک شمس تبریز ) مملو از جمعیتی است که در پارک و پیاده روهای اطراف آن زیر اندازی انداخته و روی آن مشغول استراحت می باشند. به گزارش یکی از همکاران نانوایی اطراف این پارک مملو از جمعیتی است که بدون هیچ وسیله ای از خانه بیرون زدن …

نتوانستم زیاد نزدیک بروم و سپردم یکی از دوستان عکس بهتری تهیه کنه

خدا بخیر بگذراند … هنوز در تبریز زمین میلرزد ….

ساعت ۲۴:۲۰ - اخبار رسمی واقعه به نقل از سایت استانداری آذربایجان شرقی

زمین لرزه‌های شدیدی عصر امروز بیشتر شهرهای آذربایجان شرقی به ویژه اهر، ورزقان و تبریز را لرزاند.

بزرگترین این زمین لرزه ها، زلزله ای به بزرگی ۶٫۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ‘ ریشتر ‘ بود که ساعت ۱۶٫۵۳ امروز شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی را تکان داد.

همچنین زلزله دیگری با بزرگی ۶ درجه در مقیاس امواج درونی زمین ‘ ریشتر’ ساعت ۱۷ و ۴ دقیقه شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی را تکان داد.

زمین لرزه عصر امروز که در تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی نیز کاملا محسوس بود، موجب وحشت مردم و فرار آنان از منازل مسکونی و محل کسب و کارشان شد.

این زمین لرزه همچنین موجب اختلال شدید در تلفن ثابت و همراه شده و امکان تماس بسیار سخت شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اذربایجان شرقی در این خصوص اعلام کرد: هماهنگی لازم برای اعزام گروه های امدادی به مناطق زلزله زده در شهرستان های اهر و ورزقان صورت گرفته است.

خلیل ساعی با بیان این که آمار دقیقی از میزان تلفات زمین لرزه در این دو شهرستان وجود ندارد، افزود: در شهرهایی که زلزله اتفاق افتاده هیچ مشکلی نداریم اما در تعدادی از روستاهای اهر، ورزقان و هریس تخریب ساختمان های مسکونی گزارش شده است.

وی از اعزام بالگردهای امداد به مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: نیروهای امدادی و درمانی از اولین ساعات پس از زلزله به منطقه اعزام شده اند و امکانات لازم از قبیل اغذیه و پوشاک نیز برای مردم این مناطق فرستاده شده است.

ساعی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران استان گفت: تصمیمات لازم در این ستاد پس از اخذ اطلاعات لازم از مناطق زلزله زده اتخاد خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی به مردم شهرهای زلزله زده استان توصیه کرد در صورت امکان امشب را در خارج از واحدهای مسکونی خود اتراق کرده و منتظر اطلاعیه های بعدی ستاد بحران باشند.

آخرین خبر :
۸۷ نفر بر اثر زلزله های عصر امروز در استان جان باختند

http://www.parsine.com/files/fa/news/1391/5/21/29433_236.jpg

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی از کشته شدن بیش از ۸۷ نفر از ساکنان مناطق روستایی شهرستان های اهر، ورزقان و هریس در زمین لرزه های عصر امروز خبر داد.

خلیل ساعی امشب در گفتگوی زنده با بخش خبری ساعت ۲۱ سیمای جمهوری اسلامی ایران، گفت: متاسفانه بر اثر زمین لرزه های عصر امروز در آذربایجان شرقی، ۳۰ نفر در شهرستان اهر جان خود را از دست داده و ۴۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

وی افزود: در شهرستان ورزقان تا به حال کشته شدن ۴۰ نفر از ساکنان مناطق روستایی و در هریس جان باختن ۱۰ نفر گزارش شده و هفت نفر از مجروحان هم هنگام انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

ساعی با اشاره به این که در مناطق شهری این سه شهرستان خسارات چندانی از زلزله گزارش نشده، خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ روستا در این شهرستان ها بین ۵۰ تا ۸۰ درصد و بیش از چهار روستا ۱۰۰ درصد آسیب دیده اند.

وی در خصوص امدادرسانی به مناطق زلزله زده، گفت: امدادرسانی هوایی و زمینی به شهرهای اهر و ورزقان که کانون دو زمین لرزه در آنها بوده در حال انجام است و بالگردهای هلال احمر به این شهرها اعزام شده است.

ساعی با اعلام آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی، اعلام کرد: کمیته های اتاق بحران استان تشکیل شده و مدیران کل ذیربط از این اتاق دستورات لازم را برای امدادرسانی به نیروهای زیرمجموعه خود صادر می کنند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی بار دیگر از مردم شهرستان های اهر، هریس و ورزقان خواست برای در امان ماندن از پس لرزه های احتمالی امشب را خارج از منازل خود سپری کنند.

گفتنی است عصر امروز دو زمین لرزه به بزرگی ۶٫۲ و شش درجه در مقیاس امواج درونی زمین ‘ ریشتر ‘ به ترتیب شهرستان های اهر و ورزقان در آذربایجان شرقی را لرزاند.

عکس های از واقعه زلزله امروز ۲۱-۰۵-۱۳۹۱

 مردم هراسان به کوچه و خیابان ریختن

-

عکسهای دردناک از زلزله امروز اهر

[تصویر: k235t8luod1kb4h4lm4d.jpg][تصویر: 2ubie9dhbd46s8e6ph2m.jpg][تصویر: twjbqe9x2yuag6ihcjl1.jpg][تصویر: ov5lgxya7zhz4wk6i9s.jpg]

[تصویر: 8gts0bmuattrcbibqryx.jpg]

[تصویر: d88xnbe6rhiziqvpz675.jpg]

[تصویر: lzqyzuvfsi3gd3gj8do4.jpg]

[تصویر: 6l6azp7lkv0tf4crn21z.jpg]

دیدگاه خود را بنویسید